Ilość inwestycji deweloperskich, które powstają w dużych oraz mniejszych miastach, zapewnia klientom ogromny wybór nieruchomości. Dodatkowo sprawę ułatwiają banki, które przy odpowiedniej kwocie wkładu własnego przyznają kredyty na zakup mieszkania. Wielu dotychczasowych właścicieli także sprzedaje swoje mieszkania, dlatego możemy pokusić się również o rynek wtórny. Jakie aspekty przy wyborze są najczęściej brane pod uwagę? Jak lokalizacja mieszkania wpływa na atrakcyjność całej inwestycji?
Różnice między rynkiem pierwotnym a wtórnym
Główną różnicą, która występuje pomiędzy rynkiem deweloperskim a wtórnym, jest stan, w jakim otrzymujemy mieszkanie. W pierwszej opcji dostajemy przestrzeń nową, którą sami możemy wykończyć według własnych pomysłów i gustów. W przypadku mieszkania, które już kiedyś miało swojego właściciela, musimy zaakceptować jego układ oraz niektóre mankamenty. Możemy jednak wiele zmienić dzięki odświeżeniu lub generalnemu remontowi.
Jednym z czynników decydujących o atrakcyjności mieszkania jest również cena, która często jest niższa w przypadku rynku wtórnego. Dzieje się tak, ponieważ otrzymujemy wykończone, gotowe do wprowadzenia mieszkanie. Siechnice są jednak przykładem osiedla z rynku deweloperskiego, które kusi nie tylko świetną jakością, ale także rynkową ceną.
Wpływ lokalizacji na cenę nieruchomości
Lokalizacja jest jednym z najważniejszych warunków zakupu nieruchomości. Kliencie biorą pod uwagę komunikację z centrum miasta, ponieważ wielu z nich właśnie tam pracuje. Dodatkowo istotne jest, aby w pobliżu znajdowało się przedszkole i żłobek, dzięki czemu można odebrać dziecko natychmiast po powrocie z pracy, bez potrzeby przebijania się przez popołudniowe korki.
Inną kwestią, na którą zwracają uwagę szczególnie młodzi ludzie, jest bliskość terenów zielonych. Deweloperzy często gospodarują tereny pod parki, skwerki, czy place zabaw, które stają się miejscem spacerów i spotkań lokalnej społeczności. Dobrze zlokalizowane nieruchomości cechują się jednak relatywnie wysoką ceną.
Wielu osobom zależy na tym, aby okolica była bezpieczna i spokojna. Tego deweloper nie może nam w 100% zagwarantować, najpewniej jest kupić mieszkanie z rynku wtórnego, kierując się opinią dotychczasowych mieszkańców. Niektórzy klienci mimo wszystko lubią hałas i odgłosy nocnego życia. Więcej na temat nowoczesnych siedli mieszkaniowych, które zapewniają atrakcyjną lokalizację, znajdziemy pod adresem https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/osiedle-laguna/.
Czym charakteryzuje się nowoczesne osiedle?
Nowoczesne osiedla deweloperskie coraz częściej powstają z dala od zgiełku centralnych części miast. Życie w biegu motywuje nas do tego, aby wracać do spokojnej, zacisznej okolicy, w której znajduje się nasze mieszkanie, będące miejscem odpoczynku i spędzania czasu z najbliższymi. Ważne jest jednak, aby oddalenie od ważnych punktów na mapie, nie powodowało problemów komunikacyjnych i utrudnień, przez które niepotrzebnie tracimy czas.